מיתולוגיה על ארוחות בוקר בריאות

ארוחת בוקר דשנה

כדי שהרעב לא יזכיר על עצמו עד הערב, רבים מנסים להתחיל את היום מארוחת בוקר דשנה. אבל עדיף לא להעמיס על הגוף בתחילת היום בכמות רבה של מזון.

פירות

ארוחות בוקר ממיצים סחוטים, פירות או סלט ירקות ללא מילוי שמן, גם לא כל כך בריאות. מזון כזה אינו מסוגל לשבע את הגוף כי יש בו מעט מאוד קלוריות. חוץ מזה, פירות חמוצים עלולים לפתח תאבון שקשה להשתלת עליו, וכבר אחרי חצי שעה אתה תרצה משהו מלא. חשוב גם לציין, שהשמן משפר את הספיגה של חומרים בריאים מהמזון הצמחי, דרך כירות המעיים.

קפה

כוס קפה חם, בוודאי, עוזר להתעורר. אבל לשתות את המשקה הזה על בטן ריקה לא מומלץ. קפה מעלה את חומציות הקיבה, מה שיכול לגרום לגסטריטיס, צרבות ובעיות אחרות עם מערכת העיקול. חשוב גם לזכור שקפה גורם להתעכבות מים בגוף והתפתחות צלוליטיס.

פירות יבשים ודבש

פירות יבשים ודבש – אלטרנטיבה בריא למתוקים. אבל טוב רק מה שיש לו גבולות. חשוב לא לשכוח שהמזון הזה מכיל הרבה קלוריות למרות שהוא בריא. לאכול אותו צריך בכמויות קטנות.

גרנולה

כל התאנות שגרנולה – אחת המכורות הכי גדולים של ויטמינים ומינראליים, זאת המצאה של משווקים. בתהליך הייצור של גרנולה היא מאבדת את רוב הנכסים הבריאים שלה. חוץ מזה, כדי לשפר את טעמה ממתיקים אותה בעזרת ממתיקים מלאכותיים.

מהירות של האכילה

חשוב מאוד ללעוס היטב את המזון, לאט וללא לחץ. יודעים למה יש אנשים שאוכלים הרבה ולא משמינים? יש להם חילוף חומרים טוב. זהו גם סודם של צרפתיות – הן אף פעם לא ממהרות בזמן הארוחות ולא אוכלות ארוחות ביניים.