דלקת פרקים וארטרוזיס

נכון להיום, מחלות הנפוצות ביותר בפני כדור הארץ נחשבות המחלות של מפרקים. על פי הערכות סטטיסטיות, לאחד משלושה אנשים על פני כדור הארץ יש סוג של מחלת מפרקים. לעתים קרובות אנשים תוהים מדוע המפרקים כאובים? הרפואה המודרנית רואה בתור סיבות העיקריות לפיתוח מחלת פרקים את הדברים הבאים:

  • כמעט כל סוגי חיידקים, וירוסים וטפילים יכולים לגרום לדלקת במפרקים. יתר על כן, הזיהום יכול להיות ממוקם ישירות במפרק, והוא גורם לדלקת אלרגית רעילה (אוטואימוניות) במפרק. זיהום תגובות אוטואימוניות או בשפה פשוטה, אלרגיה לעצמך. תאים חיסוניים כפופים לתקוף רקמות משלהם.

  • אורח חיים בלתי פעיל, או אורח חיים עם פעילות גופנית בהפצה לא נכונה.

  • נוכחות של עודף משקל או השמנה.

  • מחלות של עמוד השדרה.

  • הפרה בתהליכים מטבוליים.

  • טראומות מכאניות של מפרקים.

  • כמו כן, נטייה תורשתית, תזונה לא נכונה, סביבה לא טובה, אקלים לא מתאים, לחצים כרוניים.

כתוצאה מהגורמים לעיל במפרקים מתפתחת דלקת פרקים וארטרוזיס. דלקת פרקים היא קבוצה שלמה של נזק במפרק. זהו תהליך דלקתי שמתפתח במפרק. דלקת פרקים מלווה בכאב קבוע במפרק, אשר אינו חודל אפילו במנוחה מוחלטת. העור על המפרק יכול להיות אדום, יכולה לעלות טמפרטורה מקומית ולבצר נפיחות. אוסטיאוארתריטיס היא מחלה כרונית של מפרקים, כתוצאה מדלקת מפרקים אשר נמשחת למשך טווח ארוך. הוא מאופיין על ידי הרס הדרגתי של הסחוס, ובסופו של דבר עיוות המפרק. סיבת כאב באוסטיאוארתריטיס - התבוסה של סחוס ומשטחים של מפרקים. בהתחלה, הכאב יכול להיות לא קבוע, רק תוך כדי תנועה, ולאחר מכן, כאשר התהליך מתפתח, יותר ויותר נהרס הסחוס במפרק, והמפרק מתעוות, יכולים להיווצר גידולים גרמיים בתוך המפרק, ובמקרה כזה, גם הכאב יכול להיות קבוע. אפילו כאשר המפרק נמצא במנוחה. לעתים קרובות במפרקים עוברים שני התהליכים האלה.

לכן, כאשר אנחנו במרפאותינו מטפלים באנשים עם כאבי מפרקים, אנו משתדלים להפחית את הדלקת והכאב עובר, אבל כאשר יש הרס במפרק, אנו מסירים את הגורמים שהובילו להרסו, אבל את המפרק לא נוכל להחזיר למצבו הקודם. כדי לטפל במפרקים, אתם יכולים לפנות אל מרפאת "עזרתון" שם רופאים יעשו לך אבחנה, כדי למצוא את סיבות הכאב ויבצעו טיפול.